Bir Çift Kanguru Forum

Avustralya vize ve göçmenlik konuları ile ilgili tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz, aklınıza takılanları sorabileceğiniz Bir Çift Kanguru –   Avustralya Forum sayfası.

Bildirimler
Tümünü temizle

Subclass 476 – Başvuru Sonucu Bekleyenler

Sayfa 7 / 8
emirjoe
(@emirjoe)
New Member

@altug pek hesap önemli değil sanıyorum. Eylül 19’da başvurumu yaptım hala bir güncelleme yok. Daha da erken başvurup dönüş alamayanları duyuyoruz. Öngörülerin geçerli olmadığı bir dönemdeyiz ne yazık ki…

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/04/2021 2:41 pm
Fevzigozel
(@fevzigozel)
New Member

@oguzzk selamlar,

benim son giriş tarihime 4 ay bulunmakta. Immi’de extension ile ilgili başvurunun muhattabı neresi olacağına dair bi bilgi bulunmamakta. Sizin bahsettiğiniz bakanlık neresi daha net bilgi verebilirseniz sevinirim. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/05/2021 3:55 pm
Fevzigozel
(@fevzigozel)
New Member

@kaan

vizem 17 Martta onaylandı.

ilk giriş;

17 eylül 2020 – 17 eylül 2021 arası.

Bu tarihler arası Avustralya sınırları hep kapalıydı buda işin komik tarafi 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/05/2021 3:59 pm
oguzzk
(@oguzzk)
Active Member

Etiketleri ancak gördüm,

Vizeniz sonuçlandığında halen covid sıkıntısı mevcutsa -ki sene sonuna kadar durum değişecek gibi durmuyor- bakanlık hesaplarına mail attığınızda extension sağlandığını söylemiştim. Öncelikle bu mail adresini paylaşayım : sa.temporary.graduate@homeaffairs.gov.au .

Bu adrese vizeniz çıktıktan sonra ‘son giriş tarihinizin uzatılmasını talep eden’ maili attığınızda auto-reply ile bu adres ile iletişim kurmanızın gereksiz olduğu bildiriliyor -Facebook gruplarında-. Ancak 7-10 gün içerisinde bakanlık sizinle iletişime geçerek son giriş tarihinizin uzatıldığına dair bildirim yapıyor -yani mail adresi aslında faal-.

1st extension herkese tanımlanıyor diye görüyorum, genelde 6 ay gibi bir uzatma verilmiş. Yani 1 sene içerisinde girmeniz gereken son tarihin üzerine 3-6 ay daha eklenmiş oluyor. Aynı adrese 2nd için başvuranların da çoğuna tanımlanmış diye gördüm. 

Benim vizemde henüz değişiklik yok, dolayısıyla extension başvurusu da yapmadım. 7 aydır further olarak bekliyor. Mevcut hükümetin en az sene sonuna kadar sınırları açma planı olmadığı konuşuluyor. Naçizane tavsiyem yapabileceğiniz herhangi bir yurtdışı planınız varsa onun üzerine yoğunlaşmanız. Avustralya yakın zaman içerisinde bir giriş yolu göstermeyecek gibi görünüyor.

Daha güncel bilgiler için başvurduğunuz vizenizin ismiyle facebook gruplarını araştırıp takip etmenizi tavsiye ederim.

Sevgiler

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/05/2021 4:51 pm
Fevzigozel beğenme
Fevzigozel
(@fevzigozel)
New Member

@oguzzk

teşekkürler

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/05/2021 11:22 am
Hasan
(@hasan)
Active Member

Merhaba, siteden step by step kısmında before you apply sekmentinde “Select MyHealthDeclaration” diyor. Fakat immiaccounta üye oldum ve öyle bir segment göremedim. Birde partnerimin de ielts sınavına girmesine gerek yok demi? 

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/06/2021 9:18 pm
budakberkay
(@budakberkay)
New Member

@oguzzk iletişime geçer misin?

Bu ileti 3 ay önce tarafından Birciftkanguru tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 22/06/2021 11:22 am
Hasan
(@hasan)
Active Member

Kimse foruma bakmıyor mu ? :/

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/06/2021 12:20 am
Hasan
(@hasan)
Active Member

@melikegoker merhaba, bende aynı sizin bulunduğunuz durumdayım şuuan, nasıl bir yol izlediniz? Şuan yardıma çok ihtiyacım var, yardımcı olursanız sevinirim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/06/2021 12:25 am
Hasan
(@hasan)
Active Member
Gönderen: @melissakoray

Merhabalar,

Ben de de-facto partner da dahil ederek Şubat 2020’de başvurdum. Herkesin de dediği gibi süreç pandemiden etkilendi. Fakat  process süreleri 15-18 ay yazarken şuan 12-16 ay yazıyor. Uzun süredir bekleyenlerin vizeleri Haziran gibi ellerinde olur diye düşünüyorum.

merhaba, de facto süreci nasıl oldu? bende kız arkadaşımı eklemek istiyorum ama nasıl yapacağım bilmiyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/06/2021 1:18 am
Hasan
(@hasan)
Active Member
Gönderen: @oguzzk

@esedef merhaba! Iyi en azından yalnız değilmişim 🙂 Bu arada vize verilmesi durdurulmadı diye biliyorum çünkü ben de partnerimi de facto kapsamında getirmeye çalışıyorum. Onun vizesi için ajansla çalışacağız çok detaylı olduğundan, ajansın söylediğine göre şu sıralar mart-2019 476 başvuruları geliyormuş. Yani ne zaman başvurduysan üstüne 17-18 ay koy sonuçlanması için. En azından söyledikleri bu umarım durdurma diye bir şey yoktur… 

Merhaba Oğuz, hangi danışmanla çalıştın ve memnun musun? partnerimin durumu baya karışık bende danışmanla çalışmak istiyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/06/2021 2:16 am
Esedef
(@esedef)
Active Member

@hasan ben umudu hayli kestim ya 14-17 ay gözüküyor sonuçlanması için , benimki tam defacto da değildi mezun mühendis vizesine başvurup erkek arkadaşımı eklemiştim olan 375 dolarıma oldu 😬

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/06/2021 2:37 am
Birciftkanguru
(@admin)
Üye Admin

@hasan Merhaba, hangi noktada sorun yaşıyorsunuz?
Vize başvurusunda başvurunuza bir dependant ekleyip eklemeyeceğinizi soruyor. Eğer ekleyecekseniz belge yükleme kısmında partner documents kısmı açılıyor. Yüklemeniz gereken belgeler resmi sayfada belirtilmiş: 

Provide your partner‘s:

• identity documents
  • character documents
  • marriage certificate
  • documents about other relationships, if applicable

Eğer evlilik durumu yoksa en az 12 aydır ciddi bir ilişki içinde olduğunuzu kanıtlamanız isteniyor. Bu durumun ismi de-facto partnership.

Evlilik ya da de-facto partnership farketmeksizin ilişkinin gerçek olduğunu kanıtlamak icin de yüklemeniz gereken belgeler var; ortak ödenen faturalar, ev paylaşımı, ortak banka hesapları vb gibi.

Eğer partnerinizin durumu söylediğiniz gibi karışıksa bir danışman şirketten yardım almanızı öneririm.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 27/06/2021 6:20 am
Hasan
(@hasan)
Active Member
Gönderen: @esedef

@hasan ben umudu hayli kestim ya 14-17 ay gözüküyor sonuçlanması için , benimki tam defacto da değildi mezun mühendis vizesine başvurup erkek arkadaşımı eklemiştim olan 375 dolarıma oldu 😬

peki nasıl bir yol izledin? 

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/06/2021 12:15 am
Hasan
(@hasan)
Active Member
Gönderen: @admin

@hasan Merhaba, hangi noktada sorun yaşıyorsunuz?
Vize başvurusunda başvurunuza bir dependant ekleyip eklemeyeceğinizi soruyor. Eğer ekleyecekseniz belge yükleme kısmında partner documents kısmı açılıyor. Yüklemeniz gereken belgeler resmi sayfada belirtilmiş: 

Provide your partner‘s:

• identity documents
  • character documents
  • marriage certificate
  • documents about other relationships, if applicable

Eğer evlilik durumu yoksa en az 12 aydır ciddi bir ilişki içinde olduğunuzu kanıtlamanız isteniyor. Bu durumun ismi de-facto partnership.

Evlilik ya da de-facto partnership farketmeksizin ilişkinin gerçek olduğunu kanıtlamak icin de yüklemeniz gereken belgeler var; ortak ödenen faturalar, ev paylaşımı, ortak banka hesapları vb gibi.

Eğer partnerinizin durumu söylediğiniz gibi karışıksa bir danışman şirketten yardım almanızı öneririm.

şöyle kısaca anlatayım, kız arkadaşım yabancı uyruklu ve türkiyede yaşamıyor. fakat şu aralar vizeye başvurmak istiyorum ve kız arkadaşımı da vize hangi yolu izleyerek ekleyeceğimi bilmiyorum ve danışman ücretini ödeyecek durumum yok. bu arada kız arkadaşımla önümüzde ki iilkbaharda evlenmeyi düşünüyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/06/2021 12:21 am
Sayfa 7 / 8
Paylaş:

avustralya forum
sydney-jacaranda
%d blogcu bunu beğendi: