Avustralya vize ve göçmenlik konuları ile ilgili tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz, aklınıza takılanları sorabileceğiniz Bir Çift Kanguru –   Avustralya Forum sayfası.

Bildirimler
Tümünü temizle

Subclass 476 – Başvuru Sonucu Bekleyenler

Sayfa 7 / 7
emirjoe
(@emirjoe)
New Member

@altug pek hesap önemli değil sanıyorum. Eylül 19’da başvurumu yaptım hala bir güncelleme yok. Daha da erken başvurup dönüş alamayanları duyuyoruz. Öngörülerin geçerli olmadığı bir dönemdeyiz ne yazık ki…

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/04/2021 2:41 pm
Fevzigozel
(@fevzigozel)
New Member

@oguzzk selamlar,

benim son giriş tarihime 4 ay bulunmakta. Immi’de extension ile ilgili başvurunun muhattabı neresi olacağına dair bi bilgi bulunmamakta. Sizin bahsettiğiniz bakanlık neresi daha net bilgi verebilirseniz sevinirim. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/05/2021 3:55 pm
Fevzigozel
(@fevzigozel)
New Member

@kaan

vizem 17 Martta onaylandı.

ilk giriş;

17 eylül 2020 – 17 eylül 2021 arası.

Bu tarihler arası Avustralya sınırları hep kapalıydı buda işin komik tarafi 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/05/2021 3:59 pm
oguzzk
(@oguzzk)
Active Member

Etiketleri ancak gördüm,

Vizeniz sonuçlandığında halen covid sıkıntısı mevcutsa -ki sene sonuna kadar durum değişecek gibi durmuyor- bakanlık hesaplarına mail attığınızda extension sağlandığını söylemiştim. Öncelikle bu mail adresini paylaşayım : sa.temporary.graduate@homeaffairs.gov.au .

Bu adrese vizeniz çıktıktan sonra ‘son giriş tarihinizin uzatılmasını talep eden’ maili attığınızda auto-reply ile bu adres ile iletişim kurmanızın gereksiz olduğu bildiriliyor -Facebook gruplarında-. Ancak 7-10 gün içerisinde bakanlık sizinle iletişime geçerek son giriş tarihinizin uzatıldığına dair bildirim yapıyor -yani mail adresi aslında faal-.

1st extension herkese tanımlanıyor diye görüyorum, genelde 6 ay gibi bir uzatma verilmiş. Yani 1 sene içerisinde girmeniz gereken son tarihin üzerine 3-6 ay daha eklenmiş oluyor. Aynı adrese 2nd için başvuranların da çoğuna tanımlanmış diye gördüm. 

Benim vizemde henüz değişiklik yok, dolayısıyla extension başvurusu da yapmadım. 7 aydır further olarak bekliyor. Mevcut hükümetin en az sene sonuna kadar sınırları açma planı olmadığı konuşuluyor. Naçizane tavsiyem yapabileceğiniz herhangi bir yurtdışı planınız varsa onun üzerine yoğunlaşmanız. Avustralya yakın zaman içerisinde bir giriş yolu göstermeyecek gibi görünüyor.

Daha güncel bilgiler için başvurduğunuz vizenizin ismiyle facebook gruplarını araştırıp takip etmenizi tavsiye ederim.

Sevgiler

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/05/2021 4:51 pm
Fevzigozel beğenme
Fevzigozel
(@fevzigozel)
New Member

@oguzzk

teşekkürler

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/05/2021 11:22 am
Hasan
(@hasan)
New Member

Merhaba, siteden step by step kısmında before you apply sekmentinde “Select MyHealthDeclaration” diyor. Fakat immiaccounta üye oldum ve öyle bir segment göremedim. Birde partnerimin de ielts sınavına girmesine gerek yok demi? 

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/06/2021 9:18 pm
Sayfa 7 / 7
Paylaş:

avustralya forum
sydney-jacaranda
%d blogcu bunu beğendi: