Avustralya vize ve göçmenlik konuları ile ilgili tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz, aklınıza takılanları sorabileceğiniz Bir Çift Kanguru –   Avustralya Forum sayfası.

Bildirimler
Tümünü temizle

Subclass 476 – Başvuru Sonucu Bekleyenler

Sayfa 6 / 6
gizem duran
(@gizem-duran)
New Member

merhabalar biz de iki mühendis ciftiz ben yeni mezun oldum ama eşim 2017 senesinde mezun oldu bu durumda nasıl bir yol izlememiz lazım bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse  cok seviniriz 

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/11/2020 12:07 am
oguzzk
(@oguzzk)
Active Member

Herkese merhaba,

23.07.2019 tarihinde başvurumu bakanlığa iletmiştim. Bu sabah gelen maille değerlendirmeye girdiğini gördüm (adli sicil kaydını güncellememi istediler). Yani şu anda süreç 16 ay civarında initial assessment aşamasına geliyor (istenen belgeyi yükleyip, sitenin en altında bulunan *yüklenen evrakın doğruluğunu onaylıyorum* tuşuna tıkladığınızda doğrudan further assessment aşamasına geçiyor). Ancak şunu da göz önünde bulundurmak lazım ki ben başvurduğumda covid belası yoktu…

Güncelleme gelirse yazarım. Sevgiler

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/11/2020 8:55 am
cigdemsuu
(@cigdemsuu)
New Member

@oguzzk selam, 16 ay hiç hoş değil ancak umut verici 🙂 teşekkürler paylaştıgın için. Ben Ocak 2020 de başvurmuştum ben 22de giderim herhalde 😀 

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/11/2020 5:47 pm
melikegoker
(@melikegoker)
Active Member

Arkadaşlar ben başvurumu yaptım 8-9 ay oldu. Sonradan başvuruma arkadaşımı eklemek istiyorum nasıl bir yol izlemem gerekiyor, bilgisi olan yazabilir mi lütfen 

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/11/2020 7:56 pm
Yuksel
(@yuksel)
New Member

@oguzzk

ben de 27.07.19da başvurmuştum. Bugün de aynı maili ben de aldım.  2021 yazından önce sınırları açma ihtimali düsük ama en azından sınırı açtıklarında vizemiz elimizde olabilir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/11/2020 6:32 am
oguzzk
(@oguzzk)
Active Member

@melikegoker merhaba , arkadaşınızla ilişkiniz yoksa eklemeniz mümkün olamayabilir. de-facto relationship kapsamında yapılabilir ancak bunun da belli kıstasları var. de-facto(fiili) bir durum olmasını istediklerinden bu vizeyi verecekleri kişilerin gerçekten birlikte yaşadıkları, evli olmasalar dahi evli gibi bir hayat sürdüklerini kanıtlamaları bekleniyor. buna evin kira ödemeleri, faturalar, fotoğraflar bile kanıt olarak gösterilebiliyor. daha detaylı bilgi için bir ajansla görüşmenizi tavsiye ederim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/11/2020 8:15 am
oguzzk
(@oguzzk)
Active Member

@yuksel 

açıkçası sürecin ilerlemesine istekli değildim ben de ama sabah maili görmek iyi gelmedi diyemem… aşılar bir miktar umut oluyor bir de avustralyanın katı eve-kapama metodunun sonuçları da ciddi verimli. umarım açılma olur.

ps – vizeniz çıkarsa ve son giriş tarihinize kadar gidemeyeceğinizi düşünürseniz, o tarihten bir-iki ay önce bakanlıkla iletişime geçip extension alabilirsiniz. genelde 6 ay verdiklerini gördüm. hatta bazıları 2nd extension ile totalde 9-12 aya kadar uzatmış. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/11/2020 8:21 am
LipGallagher
(@lipgallagher)
New Member

Herkese merhabalar,

15 Kasım 2019 tarihinde başvurumu yapmıştım. Bir seneyi geçti, Ekim 2019’da giden arkadaşım geri bile dönecek neredeyse. (3.5 ay gibi bir sürede çıkmıştı onun vizesi) Hala “received” olarak gözüküyor. 27 Temmuzda başvuru yapan arkadaşa göre 4 aylık bir süre kadar geriden geliyorum sanırım. Şu anda pek çıkması taraftarı değilim zaten, yüksek lisans derslerimi bitirip en azından sadece tez kalacak şekilde gitmeyi istiyorum. En son vize çıkan arkadaşımın belgesinden bildiğim kadarıyla, vize çıktığı tarihten itibaren 1 yıl değil 6 ay içinde Avustralyaya gitme zorunluluğu olduğu. Şimdilik beklemeye devam. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/12/2020 8:27 pm
sefabckn
(@sefabckn)
New Member

Az önce vize sayfasına baktım. Vize işlem süreleri 12 ve 16 ay olarak tekrardan görülebiliyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/12/2020 9:23 pm
kaan
 kaan
(@kaan)
Active Member

@sefabckn evet ben de bugün gördüm güncellemişler. acaba corona başlamadan önceki süreler kaç aydı bilgisi olan var mı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/12/2020 5:44 pm
Alperen737
(@alperen737)
New Member

Arkadaşlar merhabalar,

1. Pasaport süremin dolmasına 7 ay kaldı. Başvururken minimum 6 ay olması gerektiği yazıyordu. 1-2 ay sonra pasaportumu değiştirmem gerekecek. Yeni aldığım pasaportumu başvurumu gönderdikten sonra ekleme şansım var mıdır? Bu durum vize alma süresini etkiler mi? 
  2. Form 80 belgesini istenen dökümanlarda göremedik sen başvurduğun zaman doldurmuş muydunuz? Şuan doldurmak zorunlu mu? Bir bilginiz var mı? 
  3. Pasaport fotoğrafı isteniyor fakat nereye yüklememiz gerektiğini bulamadık. Nereye konacağına dair bir fikriniz var mı? 
  4. Askerlik belgesini e devlet sadece Türkçe alabiliyoruz bu belgeyi tercümana çevirtmemiz gerekir mi?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Bu ileti 2 ay önce tarafından Alperen737 tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 28/12/2020 10:32 pm
MelissaKoray
(@melissakoray)
New Member

Merhabalar,

Ben de de-facto partner da dahil ederek Şubat 2020’de başvurdum. Herkesin de dediği gibi süreç pandemiden etkilendi. Fakat  process süreleri 15-18 ay yazarken şuan 12-16 ay yazıyor. Uzun süredir bekleyenlerin vizeleri Haziran gibi ellerinde olur diye düşünüyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/01/2021 4:46 pm
emirjoe
(@emirjoe)
New Member

Merhaba Arkadaşlar,

4 Eylül 19’da başvurdum ve 16 ay geçti resmi olarak başvurumun üzerinden. Başvurduğum dönemde askerliğim o dönemde 3 ay daha tecilliydi, bu sırada askere gidip geldim. 🙂 Belgeyi şu an güncellersem processing time alehime işlemez değil mi? Belgelerini güncelleyenlerden tecrübelerini rica ediyorum. Sevgiler,

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/01/2021 1:39 am
Altug
(@altug)
New Member

Dün sürenin 14-17 ay olarak güncellendiğini gördüm. bu süreler nasıl belirleniyor bilgisi olan var mı? zaten bekleyenlerin beklediği süreyi bu süreden çıkartması mantıklı mı? demek istediğim 4 ay önce başvurmuştum yani 17-4=13 ay gibi bir hesap mı yapmam gerekiyor?

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/01/2021 4:09 pm
Blade
(@blade)
New Member
Gönderen: @oguzzk

@yuksel 

açıkçası sürecin ilerlemesine istekli değildim ben de ama sabah maili görmek iyi gelmedi diyemem… aşılar bir miktar umut oluyor bir de avustralyanın katı eve-kapama metodunun sonuçları da ciddi verimli. umarım açılma olur.

ps – vizeniz çıkarsa ve son giriş tarihinize kadar gidemeyeceğinizi düşünürseniz, o tarihten bir-iki ay önce bakanlıkla iletişime geçip extension alabilirsiniz. genelde 6 ay verdiklerini gördüm. hatta bazıları 2nd extension ile totalde 9-12 aya kadar uzatmış. 

@oguzzk üstad merhaba , söylediğiniz şey dikkatimi çekti ; vizenin çıktığını ve ülkeye son giriş tarihinin belli olduğunu varsayarak o tarihe kadar gidemeyeceğimizi düşünürsek , giriş tarihini ertelemek için nasıl bir prosedür izleniyor acaba ? 

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/02/2021 3:11 am
Sayfa 6 / 6
Paylaş:

avustralya forum
sydney-jacaranda
%d blogcu bunu beğendi: