Bir Çift Kanguru Forum

Avustralya vize ve göçmenlik konuları ile ilgili tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz, aklınıza takılanları sorabileceğiniz Bir Çift Kanguru –   Avustralya Forum sayfası.

Bildirimler
Tümünü temizle

Subclass 189 – Kalıcı Oturum Vizesi Başvuru Sonucu Bekleyenler  

Sayfa 2 / 2
  RSS
Birciftkanguru
(@admin)
Üye Admin

189 / 190 Kalıcı Oturum Vizesi için başvuru ile ilgili tecrübelerimizi, bekleme sürelerini, istenen evrakları buradan paylaşabiliriz 🙂

Siz kaç aydır bekliyorsunuz?

Alıntı
Gönderildi : 28/10/2019 7:38 am
Birciftkanguru
(@admin)
Üye Admin

@alaraacik Merhaba, eğer kimya mühendisliği diplomanız varsa ve Avustralya’da kimya mühendisi olarak tanımlanmak için gereken şartları sağlıyorsanız sorun olmaz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/10/2020 10:58 am
alaraacik
(@alaraacik)
New Member

@admin gereken şart derken müdek akreditasyonu değil mi ortalamamım bir etkisi olmayacak yani

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/10/2020 2:16 pm
Dozdemir
(@dozdemir)
New Member

Merhaba ben de kiz arkadasim ile birlikte evlilik sonrasi avustralyaya gelmeyi kafasina koyanlar arasina katildim. 30 puan yastan 15 puan okuldan 5 puan mesleki tecrubeden 5 puan cevirmenlikten 5 puan da kiz arkadasim uzerinden (ielts 8 scoru var) alabiliyorum. Ben Gemi Insaati ve Gemi Makineleri muhendisiyim. Bir tersanede is gelistirme uzmani olarak calisiyorum. Kiz arkadasim da Amerikan Kulturu ve Edebiyati mezunu. Yeminli Tercuman olacak. Bu 60 uzerine kendim de 20 puan ekleyebilmem icin IELTS 8 almam gerek. Buradaki insanca olmayan calisma kosullarinda tabiki calisamiyorum. Isi birakip auya dil egitimine gelecegim.

* Su an 6 alacak seviyedeyim. 8 e ulasmak icin siki bir calismayla 6 aylik dil okulu yeterli olur mu

* 6 aylik dil okulu vizesi biterken PR a basvursam vize yenilememe gerek var mi yoksa PR i bekleme suresince dil okulu vizem otomatik uzuyor mu.

* Eger muhendislik diplomam uzerine bir TAFE programi bitirirsem ek puan alabilir miyim.

* TAFE programlarinda calisma izni kac saat ( mezuniyet oncesi param sinirli okurken calismam gerekecek, ve hazirlik egitimi oluyor mu. ) ( 40000 aud kadar param var dil okulu yerine tafe programina da kaydolabilirim)

* Avustralyada yasayan bir gemi insa muhendisi varsa mesleki sorularim var. Iletisime gecerse cok mutlu olurum. Simdiden tesekkurler:)

2022 de gitmis olacagim insallah:) cevaplari ogrenirsem guncellerim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/11/2020 10:04 am
Sayfa 2 / 2
Paylaş:

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
avustralya forum
sydney-jacaranda
%d blogcu bunu beğendi: