Bir Çift Kanguru Forum

Avustralya vize ve göçmenlik konuları ile ilgili tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz, aklınıza takılanları sorabileceğiniz Bir Çift Kanguru –   Avustralya Forum sayfası.

Bildirimler
Tümünü temizle

Subclass 189 – Kalıcı Oturum Vizesi Başvuru Sonucu Bekleyenler  

Sayfa 1 / 2
  RSS
Birciftkanguru
(@admin)
Üye Admin

189 / 190 Kalıcı Oturum Vizesi için başvuru ile ilgili tecrübelerimizi, bekleme sürelerini, istenen evrakları buradan paylaşabiliriz 🙂

Siz kaç aydır bekliyorsunuz?

Alıntı
Gönderildi : 28/10/2019 7:38 am
conq
 conq
(@conq)
New Member

Merhabalar, 189 /190 viseye başvurduktan sonra sonucu beklerken, dil sınavından daha yüksek puan alıp evrağı update etmek mümkün mü ? 

Teşekkürler

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/11/2019 2:21 pm
Birciftkanguru
(@admin)
Üye Admin

@conq

Merhaba, evet davet beklerken güncelleyebiliyorsunuz puanınızı 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/11/2019 6:15 am
Birciftkanguru
(@admin)
Üye Admin

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/11/2019 2:30 am
Onurc
(@onurc)
New Member

190 vize için eyalet sponsorluğu nasıl alınır şeklinde bir yazi cok yardımcı olur 

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/11/2019 12:09 pm
Birciftkanguru
(@admin)
Üye Admin

@onurc

Merhaba, eyalet sponsorluğu neye göre veriliyor kesin bir şey yok 🙂
Yani bu durum eyaletten eyalete değişiyor, orada en çok ihtiyaç olan meslekler, İngilizce seviyesi vb gibi bilgileri sıralayıp rastgele bir zamanda davet gönderiyorlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/01/2020 6:05 am
Onurc
(@onurc)
New Member

Merhabalar eşimin üzerinden basvuru yapacağız danışmanımız  mesleki denklik için Vetasess kurumu 1 yılı tecrübe için yok sayar dedi bu doğru mu 1 yıl çok fazla değil mi ? 

5 yıl 5 ay lık iş tecrübesi var nisan- haziran ayında kuruma gondermeyi planliyoruz (5yil 9 aylık tecrube ile) 

1 yıl keser se bir alt puan dilimine düşüyoruz. 6. Yılı doldurmayı beklersek te Eylül ayına sarkması gerekicek ve temmuz da bildiginiz gibi meslek listeleri değişiyor. Yani listeden cikabilme riski var tabiki. 

Vetasess be kadar tecrübe ayı kesiyor bu konuda tecrubeleri olan varmı acaba ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/01/2020 2:35 pm
Birciftkanguru
(@admin)
Üye Admin

@onurc

Merhaba, genelde mesleki denklik veren yerlerin bu şekilde uygulamaları olabiliyor. Engineers Australia da örneğin ilk biri yılı ya da o civarda zamanı bunlar mesleği gerçekleştirme değil öğrenme yılları diye kesebiliyor. Biz yıl saydırmadığımız için bir tecrübemiz olmadı, o yüzden her zaman yaptıkları bir şey mi yoksa arada denk mi geliyor emin değilim. Umarım tecrübesi olan biri görür 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/01/2020 11:47 am
erdemarias
(@erdemarias)
New Member

Tüm Avustralya’ya ve Avustralya sevdalılarına selamlar,

Umarım forum başlıklarında doğru yere yazıyorumdur. 🙂 İş tecrübesinin değerlendirilmesine ilişkin kafamda soru işaretleri var. Turkcell’de daha önce çalışan Kanguru’da sanırım benzer bir şey yaşamış- bu arada sanırım aynı yıllarda çalışmışız 🙂

Sorum şu: uzun süre Turkcell’de network biriminde çalıştım; çalıştığım birim %100 olarak  eğitim aldığım alanda sayılmaz. Benle beraner aynı birimde İnşaat, Elektrik, Harita mühendisleri de vardı. Yani genel % 40 civarı harita mühendisine uygun bir iş diyebilirim.

Immıgration değerlendirmesinde bu iş tecrübesinden koskoca bir  sıfır alma ihtimalim var mı? Çalıştığım işin üniversite eğitimimle ilişkili olduğunu gösteren bir belge vs. almam bir işe yarayabilir mi?

Kendimi özetlyecek olursam

*Class 189 yada 190’a başvurmayı planlıyorum. Puan olarak  65-70 arasındayım.

*Denizli’liyim

*37 y.o

*Çalışırsam en kötü component, biraz daha zorlarsam proficiency 

*Yıldız Teknik Üni.  Harita Müh. mezuniyet: 2006 (MUBET ve 189-190’da varlar.)

*1,5 sene Şantiye’de inşaat firması

*9 sene Turkcell’de Network’de çalıştım(2010 -2019)

Herkese sevgiler 

Erdem

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/02/2020 4:26 pm
Birciftkanguru
(@admin)
Üye Admin

@erdemarias

Merhaba,

Sanırım Turkcell’de çalışanlar biz değildik 🙂

Değerlendirirken mesleğinizle uyumlu olmasını çok önemsiyorlar ve buna göre yılları eksiltiyorlar diye biliyorum. Ama yine böyle bir soru geldiğinde insanlar çok fazla değişken olduğunu, tam yıl saydıran da 3 yıl azaltılan da olduğunu söylemişlerdi. Bence şirketten iş tanımını alırken üniversite eğitimiyle örtüşmesi önemlidir ama, sonuçta karşılaştırdıkları iki şey iş tanımı ve bölüm açıklaması. Ben olsaydım alabileceğim her belgeyi almaya çalışırdım. 

Kolay gelsin!

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/02/2020 3:47 am
mmyagkiy
(@mmyagkiy)
New Member

Merhaba herkese.

Avustralyaya geleli 3 ay oldu ve geldigimden beri melbourne de kalmaktayim. Malesef hala is bulabilmis degilim. Anladigim kadariyla 189 vizesine ne kadar hizli basvurursam o kadar iyi galiba. IELTS puanim 2018 de girdigimde overall 7.0 idi. Tabi aradan gecen zamanla az biraz gelistigini dusunuyorum. Suan apar topar hic hazirlik yapmadan PTE’ye girersem 79+ alma ihtimalim nedir? Tesekkurler herkese.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/02/2020 12:30 pm
Birciftkanguru
(@admin)
Üye Admin
Gönderen: @mmyagkiy

Merhaba herkese.

Avustralyaya geleli 3 ay oldu ve geldigimden beri melbourne de kalmaktayim. Malesef hala is bulabilmis degilim. Anladigim kadariyla 189 vizesine ne kadar hizli basvurursam o kadar iyi galiba. IELTS puanim 2018 de girdigimde overall 7.0 idi. Tabi aradan gecen zamanla az biraz gelistigini dusunuyorum. Suan apar topar hic hazirlik yapmadan PTE’ye girersem 79+ alma ihtimalim nedir? Tesekkurler herkese.

Merhaba,
PTE sınavının sistemi gerek soru tipleri gerek ölçtüğü bilgiler açısından IELTS’den oldukça farklı. Eğer istenenleri bilirseniz nispeten kolay bir sınav ama çalışmadan girerseniz muhtemelen hayal kırıklığı yaşarsınız 🙂

www.birciftkanguru.com/avustralya/pte-academic

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/02/2020 1:45 am
nkk21
(@nkk21)
New Member

Merhaba, eyalet sponsorlugu (+5) 65 puana dahil mi? Sanirim onu da EOI vererek aliyoruz.Ben 190 a 60 ile EOI verebiliyor muyum?

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/04/2020 5:39 am
Birciftkanguru
(@admin)
Üye Admin
Gönderen: @nkk21

Merhaba, eyalet sponsorlugu (+5) 65 puana dahil mi? Sanirim onu da EOI vererek aliyoruz.Ben 190 a 60 ile EOI verebiliyor muyum?

Merhaba,

Eğer halihazırda topladığınız 60 puan var ise başvuru sayfasında 190 seçtiğinizde +5 puan gözüküyor ve 65 ile başvurmuş oluyorsunuz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/04/2020 5:41 am
alaraacik
(@alaraacik)
New Member

Merhaba, ben kimya mühendisiyim ama lisans ortalamam 2.30 ve okulum 1 yıl uzamıştı. Mesleki denklik almam zorlaşır mı? Lisansüstü sertifikası almamın bir etkisi olur mu?

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/09/2020 7:08 pm
Sayfa 1 / 2
Paylaş:

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
avustralya forum
sydney-jacaranda
%d blogcu bunu beğendi: