Bir Çift Kanguru Forum

Avustralya vize ve göçmenlik konuları ile ilgili tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz, aklınıza takılanları sorabileceğiniz Bir Çift Kanguru –   Avustralya Forum sayfası.

Bildirimler
Tümünü temizle

Subclass 476 – Başvuru Sonucu Bekleyenler  

Sayfa 5 / 6
  RSS
Birciftkanguru
(@admin)
Üye Admin

476 Vizesi için başvuru ile ilgili tecrübelerimizi, bekleme sürelerini, istenen evrakları buradan paylaşabiliriz 🙂

Siz kaç aydır bekliyorsunuz ya da kaç ayda başvuru sonucunuz açıklandı? 

Alıntı
Gönderildi : 28/10/2019 7:34 am
Birciftkanguru
(@admin)
Üye Admin

@kaan bizim diplomalarımız çift dilde verildiği icin biz tercüme ettirmemiştik, tamamen Türkçe olunca tercüme ettirmek gerekir diye düşünüyorum ama bilemedim 🙂 

Istenen belgeler güncelleniyor ara ara, değişmiş olabilir tabii. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/08/2020 1:21 pm
Erc
 Erc
(@erc)
New Member

Merhaba herkese, vize başvurusu yapmayı düşünüyorum lakin şu an yapılabiliyor mu ? Covid yüzünden yapılmıyor mu? aydınlatabilicek varsa teşekkür ederim

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/08/2020 3:54 am
kaan
 kaan
(@kaan)
Active Member

Arkadaşlar bu Form80 deki 24. ve 28. sorulara ne cevap vermemiz gerekiyor? Çünkü devamındaki sorularda ne zaman ve hangi şehre gideceğimiz gibi kesin olmayan cevaplar istiyor bizden?

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/08/2020 9:28 pm
Halil
(@halil)
New Member

@kaanBen de yeni başvurdum. Hayır işaretledim ben.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/08/2020 7:33 pm
Birciftkanguru
(@admin)
Üye Admin

@kaan @halil subclass 476 geçici bir vize türü, 24. sorunun cevabı yes olmalı. Departure date kısmını boş bırakıp formun en sonunda açıklama yapabilirsiniz henüz belli değil diye. Bir de hatırladığım kadarıyla 24. sorudan sonra Part I’ya yönlendiriyor, 25-28 arasını doldurmanız gerekmiyordu? Değişmediyse tabii 🙂 

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/08/2020 8:51 am
kaan
 kaan
(@kaan)
Active Member

Arkadaşlar merhaba. Başvuru sırasında bazı yerlere takıldım, yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Online başvuru sırasında sağlık muayenesi ile ilgili bir soru var, ne cevap vermeliyiz acaba?

Bir de ikamet ve iş adreslerini girerken ‘sokak, mahalle, apartman’ gibi kelimeleri olduğu gibi türkçe mi yazmalıyız yoksa ingilizce mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/09/2020 10:10 pm
Birciftkanguru
(@admin)
Üye Admin

@kaan Merhaba, bence Türkçe yazılabilir adres kısmı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/09/2020 9:33 am
Esedef
(@esedef)
Active Member

@oguzzk Oguz merhaba, bir onceki postunde ajansa su anda Mart 2019 476 formu basvurulari geldiginden bahsetmistin bu konuda daha detayli bir bilgin var mi? Ajansin baska bir sey dedi mi? Tesekkur ederim simdiden yanitin icin 

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/09/2020 12:13 pm
oguzzk
(@oguzzk)
Active Member

@esedef merhaba hayır daha detayli bir bilgiye sahip değilim. Ancak bu konuşmayı temmuzda yapmıştık, ve vaka sayısındaki artışlardan dolayı üzülerek şunu  düşünüyorum muhtemelen başvuru sonuçları 20 24 ay gibi bir bekleme süresine ulaşacak

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/09/2020 12:58 pm
bsaribay
(@bsaribay)
New Member

@oguzzk Merhaba, sınır kapıları açıldıktan sonra sürecin hızlanacağını düşünüyordum fakat 20-24 ay yazdığınızı görünce hayal kırıklığına uğradım, o kadar uzayacağından emin misiniz? Ve başvuru tarihinden itibaren 20-24 ay mı yoksa sınır kapıları açıldıktan sonra mı 20-24 ay acaba?

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/09/2020 3:27 pm
oguzzk
(@oguzzk)
Active Member

@bsaribay merhaba benim şahsi düşüncem bu yönde, bazı forumlarda gördüğüm kadarıyla 22 aydır bekleyen dosyalar mevcut. Tabii bu herkes için böyle olmak zorunda değil geçen sene başvurup 5 ayda vizesi çıkanlar da olmuş tamamen şans ile ilgili. Hayal kırıklığına uğramayın ben sadece beklentilerimi sıfırladım, umarım bu konuda yanılıyorumdur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/09/2020 4:41 pm
bsaribay
(@bsaribay)
New Member

@oguzzk Açıklayıcı cevabınız için çok teşekkür ederim, peki sınır kapılarının ne zaman açılacağına dair bir bilginiz var mı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/09/2020 4:58 pm
Altug
(@altug)
New Member

21 eylul 2020 tarihinde nisanlim ile birlikte danismansiz olarak basvurdum. tahminime gore pandeminin bitisi ile birlikte sonuclar gelmeye baslayacaktir. guncelleme alan olursa, veya evrak duzeltmesi yapan varsa bilgilendirirse sevinirim. 

Bu ileti 2 ay önce tarafından Altug tarihinde düzenlendi
CevapAlıntı
Gönderildi : 01/10/2020 11:08 am
bsaribay
(@bsaribay)
New Member

@altug Merhaba! Erkek arkadasimla ingilizce yeterliligimizi henuz gectigimiz hafta alabildik, onumuzdeki hafta bir aksilik olmazsa basvurumuzu yapacagiz. Bazi belgeler ile ilgili kararsiziz danisman destegi de almadik sizin gibi. Rica etsem birkac sorumuz icin bize yardimci olabilir misiniz? Simdiden cok tesekkur ederiz:’) Iletisim; busesaribay@gmail.com

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/10/2020 9:49 am
sefabckn
(@sefabckn)
New Member

Az önce ImmiAccount’a bakarken şu açıklamayı gördüm. Yeni başvuru formu diye bir şey yayınlayacaklarmış. Ama detay bilgi verilmemiş. Bilginize, başvuranlar da 14 kasımdan sonra bi kontrol etsin durumlarını.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/11/2020 8:10 pm
Sayfa 5 / 6
Paylaş:

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
avustralya forum
sydney-jacaranda
%d blogcu bunu beğendi: