Bir Çift Kanguru Forum

Avustralya vize ve göçmenlik konuları ile ilgili tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz, aklınıza takılanları sorabileceğiniz Bir Çift Kanguru –   Avustralya Forum sayfası.

Bildirimler
Tümünü temizle

Subclass 476 – Başvuru Sonucu Bekleyenler  

Sayfa 4 / 6
  RSS
Birciftkanguru
(@admin)
Üye Admin

476 Vizesi için başvuru ile ilgili tecrübelerimizi, bekleme sürelerini, istenen evrakları buradan paylaşabiliriz 🙂

Siz kaç aydır bekliyorsunuz ya da kaç ayda başvuru sonucunuz açıklandı? 

Alıntı
Gönderildi : 28/10/2019 7:34 am
sefabckn
(@sefabckn)
New Member

@melikegoker Peki şuan başvuru alınıyor mu ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/06/2020 9:54 pm
umut
 umut
(@umut)
Active Member

Arkadaslar selam. Sürecin uzamasıyla birlikte kafamı kurcalayan yeni bir sorun buldum vizeyle ilgili. Vizenin çıkma tarihine kadar benim askerlik tecil süresi bitecek. Benden belge istenmesi durumunda bu bir red sebebi olabilir mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/07/2020 3:37 pm
Güney-South E&D LTD
(@guney-south-ed-ltd)
Active Member

@umut Avustralya tecil hakkının olup olmadığına sadece vizeye başvurduğun zamana göre bakıyor. Şuan asker kaçağı bile olsan avustralyanın umrunda değil açıkçası. Türkiye’de havaalanında senin için sorun olabilir askerlik ama dediğim gibi Avustralya sadece vizeye başvurduğun zamanki teciline bakıyor. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 01/08/2020 1:44 pm
oguzzk
(@oguzzk)
Active Member

merhaba, benim gibi 12 aydan fazladır bekleyenler vardır umarım :)… bazı sitelerde özellikle facebook gruplarında vs. avustralyada geçerli sağlık sigortasının başvuruya eklenmiş olması yazıyordu. yapan var mı? ben sağlıkla alakalı herhangi bir evrak yüklemedim, hatta birçok yerde istenildiği takdirde verilecek diye görmüştüm. immi.au sayfasında da sağlık belgesinden bahsedilmiyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/08/2020 12:05 pm
Esedef
(@esedef)
Active Member

@oguzzk Merhaba , 12 aydan fazla süredir vize bekliyorum yalnız değilsin! Ben de herhangi bir sağlık belgesi yüklemedim, benden kısa bir süre önce partnerim aynı vizeyi almıştı ve o da yüklememişti.Bu arada vize verimi durduruldu immi.au da processing times bile yazmıyor artık

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/08/2020 9:18 am
oguzzk
(@oguzzk)
Active Member

@esedef merhaba! Iyi en azından yalnız değilmişim 🙂 Bu arada vize verilmesi durdurulmadı diye biliyorum çünkü ben de partnerimi de facto kapsamında getirmeye çalışıyorum. Onun vizesi için ajansla çalışacağız çok detaylı olduğundan, ajansın söylediğine göre şu sıralar mart-2019 476 başvuruları geliyormuş. Yani ne zaman başvurduysan üstüne 17-18 ay koy sonuçlanması için. En azından söyledikleri bu umarım durdurma diye bir şey yoktur… 

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/08/2020 9:51 am
Esedef
(@esedef)
Active Member

@oguzzk Hah harika  ben de mart 2019 da başvurmuştum ve başvurduğumda çok başka yerdeydim şu an çok başka yerdeyim çıksa bile naparım bilmiyorum 😁 Umarım partnerini de götürebilirsin, mutluluklar! 

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/08/2020 10:15 am
oguzzk
(@oguzzk)
Active Member

@esedef ooh süper sevindim senin adına, ben temmuzum o yüzden daha sene sonuna kadar beklemiyorum… teşekkür ederim umarım her şey gönlünce olur senin de 🙂 

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/08/2020 11:04 am
kaan
 kaan
(@kaan)
Active Member

@oguzzk merhaba, ben de şu sıralar başvurumu yapıcam belgeleri topluyorum. resmi sitede yazanlar haricinde istenen belgeler nelerdir acaba tam olarak? benim siteden anladığım şunlar: tc kimlik arkalı önlü, pasaport kimlik kısmı arkalı önlü, pasaport fotoğrafı, diploma ve diploma eki, transkript, ingilizce sınav sonucu, adli sicil kaydı(e-devlet). Anladığım kadarıyla Form 80 zorunlu değil, başvurudan sonra sizden isteyebiliriz yazıyor sitede. Sağlık ile ilgili kısımda da Türkiye’nin de içinde bulunduğu low-risk countries için sağlık raporu istenmiyor yazıyor. Askerlik durum belgesi ile ilgili birşey de göremedim ben resmi sitede? Yardımcı olabilir misiniz kafam karıştı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/08/2020 11:40 pm
oguzzk
(@oguzzk)
Active Member

@kaan Merhaba, ben bu forumda yüklenildiği belirtilen evraklardan fazlasını yüklemedim. Form 80 zorunlu diye biliyorum vukuatli nufus ornegi ve askerlik tecili ingilizde tercümana tercüme ettirilip yükledim

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/08/2020 12:14 am
kaan
 kaan
(@kaan)
Active Member

@oguzzk anladım, peki sağlık raporu tarzı bir belge yüklemek şart mı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/08/2020 1:49 am
Birciftkanguru
(@admin)
Üye Admin

@kaan Merhaba, zorunlu olmasa dahi genelde herkesin yüklediği belgeleri yüklemenizi tavsiye ederim. Örneğin eğer Form 80’i baştan yüklemezseniz dosyanız birisine atandığında inceleyip hemen sonuçlandırmak yerine sizden ek belge istemesi, sizin belgeyi o zaman yüklemeniz, dosyanızın tekrar beklemede kalması ve tekrar yeni belgelerle incelenmesi derken aylarca zaman kaybedebilirsiniz. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/08/2020 1:32 pm
Halil
(@halil)
New Member

Pasaport fotoğrafı,pasaporttaki fotoğraf mı? Yoksa yeni mi çektirmek gerekiyor?

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/08/2020 2:39 pm
kaan
 kaan
(@kaan)
Active Member

@admin teşekkür ederim. benim diplomam türkçe ama beraberinde verilen diploma eki ingilizce. diplomamı tercüme ettirmem gerekli midir? bir de Birth Certificate ve Driver Licence belgeleri sanırım artık istenmiyor çünkü resmi sitede hiç bir yerde göremedim, kaldırılmış olabilir mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/08/2020 3:27 pm
Birciftkanguru
(@admin)
Üye Admin

@halil Pasaporttaki fotograf olması lazım. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/08/2020 1:17 pm
Sayfa 4 / 6
Paylaş:

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
avustralya forum
sydney-jacaranda
%d blogcu bunu beğendi: