Bir Çift Kanguru Forum

Avustralya vize ve göçmenlik konuları ile ilgili tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz, aklınıza takılanları sorabileceğiniz Bir Çift Kanguru –   Avustralya Forum sayfası.

Notifications

Subclass 476 – Başvuru Sonucu Bekleyenler  

Sayfa 3 / 3
  RSS
selmanege
(@selmanege)
New Member
Gönderen: @yuksel

Selamlar, yakın zamanda vize kabulü alan ya da 6 aydan uzun süredir bekleyen var mı? 26temmuzda başvurdum ve  status hala”received”.sanırım sitede gösterdiği gibi 15-17ay bekleme süresi var şu an 🙁

Mayısta başvurdum ben. 9 ay oldu nerdeyse. Beklerken yeni bir hayat bile kurdum. Bir gün artık gelebilirsin dediklerinde gidebileceğime emin bile değilim. 🙁

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/01/2020 3:18 pm
yvzhangns
(@yvzhangns)
New Member

25 temmuzda başvurdum bende, hala beklemedeyim. Daha ne kadar bekleyeceğiz onu da bilmiyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/02/2020 3:24 am
Esedef
(@esedef)
New Member

@yuksel @selmanege 

Ben de 22 Mart 2019 da basvurdum. 1 yildir Fransa’da ikamet ediyorum, Ekim ayinda Police Clearence Certificate istediler Fransiz Hukumetinden, yukledim, o zamandan beri further assesment gorunuyorum 15-17 ay bekleme suresi gozukuyor. 

Ozet olarak basvurali 11 ay oldu ve hala bekliyorum

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/02/2020 2:05 pm
obierdm
(@obierdm)
New Member

@esedef @yuksel @selmanege

Merhabalar,ben 7 ekimde başvurdum hâlâ received gözuküyor,danışman firma adli sicil kaydımi yollamadı vize departmanı isteyince yollarsak daha iyi olur dediler,sizinde böyle bi olayınız oldu mu ? 

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/02/2020 5:11 pm
Esedef
(@esedef)
New Member

@obierdm @selmanege @yuksel

Merhaba ben en basta Turk adli sicil kaydimi yukledim ama 1 yildir Fransa’da oldugum icin burdan da adli sicil kaydi istediler yukarida da yazdigim gibi.

Danisman firmaniz bu surenin bu kadar uzamasiyla ilgili bir yorum yapiyor mu?

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/02/2020 5:28 pm
Birciftkanguru
(@admin)
Üye Admin
Gönderen: @obierdm

@esedef @yuksel @selmanege

Merhabalar,ben 7 ekimde başvurdum hâlâ received gözuküyor,danışman firma adli sicil kaydımi yollamadı vize departmanı isteyince yollarsak daha iyi olur dediler,sizinde böyle bi olayınız oldu mu ? 

Merhaba, böyle bir şeyi ilk defa duydum. Normalde mantıklı olan istenebilecek herşeyi baştan ve düzgün bir şekilde yüklemektir ki başvuruya bakan görevli baktığı anda karar verebilsin. Geri dönüp belge istemesi, sizin yüklemeniz, tekrar birinin atanması ve kontrol etmesi işleri uzatmaz mı, neden danışman firmanız böyle bir karar verdi acaba söyledi mi?

p.s: Şimdi tekrar vize sayfasını kontrol ettim, artık yüklenmesi gerekenler arasında değil sanırım istenmeyebiliyor. Hatamı düzelteyim, hem de sizin sorunuza cevap olmuş oldu 🙂 

You must be prepared to provide a police certificate from each country you have lived in for 12 months or more during the past 10 years after you turned 16 years of age. Don’t arrange for police certificates until we ask you to. This applies to you and any member of your family unit included in the application.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/02/2020 1:35 am
Esedef
(@esedef)
New Member

@admin

@obierdm

@esedef @yuksel @selmanege

Danisman firma araciligi ile basvurmadim, erkek arkadasim benden 6 ay once basvurmustu ve 5 ayda vizesi cikti onun izledigi adimlarin aynisini izledim. Sonuc simdilik bu..

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/02/2020 1:57 pm
melikegoker
(@melikegoker)
New Member

Merhaba , online başvuru sayfası ile ilgili sıkıntı yaşıyorum. Formun tamamını doldurduktan sonra sumbit deyince ödeme ekranı geliyor. Belgeleri nereden yükleyeceğimi göremedim bir türlü. Ücreti ödedikten sonra mı çıkıyor acaba. Bilen aydınlatırsa çok sevinirim başvuru aşamalarını sürem daralıyor 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/03/2020 1:09 am
melikegoker
(@melikegoker)
New Member

Avustralia corona virüs sebebiyle sınırlarını kapatma kararı aldı, vize de kabul etmiyor. Başvuranların vizeleri iptal edilmez umarım. Başvuru yapmış beklemede olanlar varsa iletişime geçebiliriz. Mail adresim : gokermelike@gmail.com

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/03/2020 10:31 pm
umut
 umut
(@umut)
New Member

Selamlar. Daha önce yazmıştım foruma yüklediğim forumları. Aralıkta tamamladım başvurumu. Yanlız şunu hatırladım ve huzursuz oldum, danışmaya geldim. Form80 i doldurmadım ben çünkü istenen belgelerde görmemiştim. Başvuran bir arkadaşım gerekli dedi. Bilgisi olan varsa, bir cevap süper olurdu.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/03/2020 11:12 pm
melikegoker
(@melikegoker)
New Member

@umut Bildiğim kadarı ile eğer eksik bir belge varsa sizden isteniyor. Belki de henüz incelenmemiştir başvurunuz sistem izin veriyorsa ekleyin bence. Ben de bugün başvurdum 19 Mart itibari ile yarın yükleyeceğim Form80’i . 

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/03/2020 11:24 pm
Sayfa 3 / 3
Share:

avustralya forum
sydney-jacaranda
%d blogcu bunu beğendi: