Bir Çift Kanguru Forum

Avustralya vize ve göçmenlik konuları ile ilgili tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz, aklınıza takılanları sorabileceğiniz Bir Çift Kanguru –   Avustralya Forum sayfası.

Bildirimler
Tümünü temizle

Subclass 476 – Başvuru Sonucu Bekleyenler  

Sayfa 2 / 5
  RSS
Birciftkanguru
(@admin)
Üye Admin

476 Vizesi için başvuru ile ilgili tecrübelerimizi, bekleme sürelerini, istenen evrakları buradan paylaşabiliriz 🙂

Siz kaç aydır bekliyorsunuz ya da kaç ayda başvuru sonucunuz açıklandı? 

Alıntı
Gönderildi : 28/10/2019 7:34 am
Onurc
(@onurc)
New Member

@admin

küçücük bir sorum var sizlere varsa bilginiz çok yardımcı olur bize. ulaşamadım bu bilgiye hiçbir yerde
mesleki denklik ile alakalı; 
 ben 4 yıllık spor bilimleri fakültesi (Coaching Education mezunuyum ) ayrıca formasyon aldım. 
2 senedir full time beden eğitimi ve spor öğretmenliği yapmaktayım.
 mesleki denkliği öğretmenlikten almak istesem ielts 8 puan istiyor (çok zor:) 
fakat vetasses ten Other sport coaches or instructors mesleği de listede mevcut. (190)

bende Coaching education lisans belgesine(bachelor) sahibim benim 2 senelik beden eğitimi ve spor öğretmeni iş tecrübem
.  Other sport coaches or instructors başvurusu için highly related occupation olarak saydırmak istiyorum min. 1 sene işle highly related tecrübe istiyor (her mesleğe denklik için ).
sizce bunu related   sayarlar mı ??
 okuldaki görevim zaten öğretmenlikten ziyade basketbol antrenörlüğü ve bunuda referans mektuplarında müdür belirtmiş durumda.
bilginiz varsa çok yardımı dokunur şimdiden çok teşekkür ediyorum kolay gelsin…
CevapAlıntı
Gönderildi : 03/12/2019 2:51 pm
Birciftkanguru
(@admin)
Üye Admin

@onurc

Merhaba, bu çok ayrıntılı bir soru, bir danışmana sormanızı tavsiye ederim 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/12/2019 9:00 am
aaefe
(@aaefe)
New Member

İyi günler, bu ”form 80” ni doldururken nerelerden yardım aldınız? önerebiliceğiniz site veya başka bir öneriniz var mıdır? 

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/12/2019 11:55 am
Birciftkanguru
(@admin)
Üye Admin

@aaefe Biz anlayamadığımız soruları “form 80 question X” gibi terimlerle aratıyorduk.
Belki burada konu açabilirsiniz? 🙂 

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/12/2019 2:14 am
Orkn93
(@orkn93)
New Member

Merhaba,

Bu forumda bir arkadaşın yazdığı konu aklımı karıştırdı öncelikle 2018 haziran mezunu bir kişi ocak 2020 de başvurduğunu ele alalım öncelikle 2 yıl tamamlanmadığı için henüz başvuru yapabiliyor peki o başvuru hazirandan sonra incelendiği taktirde bir sorun olur mu sonuçta 2 yıl dan önce bir sürede başvuru yapılmış oluyor bu konu çok kafamı karıştırdı şuan bi IELTS sınavım kaldı onu halledersem 1 aya başvurucam.

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/12/2019 12:23 pm
umut
 umut
(@umut)
Active Member

herkese selamlar. gün itibariyle başvurumu tamamladım. sanırım:)

kayıt olduktan sonra istedikleri bilgileri doldurdum. bu kısımda istedikleri bazı bilgileri tamamen doğru dolduramadım. son 10 yılda ki adres bilgileri, 3 aydan fazla kalınan ülkelerdeki giriş çıkış tarihleri gibi. çok detaylı araştıracaklarını tahmin etmiyorum gerçi oraları. daha sonra ücreti yatırdım ve belgeleri yükledim. 

ielts sonucu,

adli sicil kaydı, türkiyeden ve kıbrıstan 2 tane yükledim. yüklerken bir sürü seçenek çıktı ben Overseas Police Clearance – National seçtim ikisi için de. burada yanlış bir seçimin önemi nedir bilen varsa bir cevabını alırım:)

pasaport fotoğrafını ve pasaportun ilk sayfasını Photograph – Passport kısmına yükledim. daha sonra pasaportu Birth or Age, Evidence of kısmına da yükledim ki sanırım doğrusu 2. yaptığım.

doğum belgesi, driver licence, kimlik yükledim yine Birth or Age, Evidence of kısmına.

diploma ve transcript’i Qualifications – Overseas, Evidence of kısmına yükledim. ingilizce oldukları için direkt scan yapmam yetti.

yüklediğim belgeler bunlardı. umarım eksik bir şey yoktur. beklemedeyiz bakalım. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/12/2019 2:41 pm
ibrahimkamalak
(@ibrahimkamalak)
New Member

@guney-south-ed-ltd

bende tüm belgeleri topluyorum ielts falan hallettim ben sizden kullandığınız maili rica edebilir miyim açıkçası ielts falan bütçeyi nerdeyse bitirdim danışmanlık firmalarına vericek bütçem kalmadı sitede belgeleri yüklerken anlık takıldığım şeylerde mail üstünden yardımcı olur musunuz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/12/2019 12:55 am
ibrahimkamalak
(@ibrahimkamalak)
New Member

Subclass 476 da belgelerin yeminli tercümanla çevrilmiş halini yüklerken orjinalini de yüklüyor muyuz mesela diploma çevirisini orjinal diplomayla birlikte mi yüklüyüyoruz ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/12/2019 6:19 pm
umut
 umut
(@umut)
Active Member

@ibrahimkamalak

ben hiç bir belge çevirtmedim ama aslına gerek olduğunu düşünmüyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/12/2019 2:44 pm
ersan0
(@ersan0)
New Member
Gönderen: @orkn93

Merhaba,

Bu forumda bir arkadaşın yazdığı konu aklımı karıştırdı öncelikle 2018 haziran mezunu bir kişi ocak 2020 de başvurduğunu ele alalım öncelikle 2 yıl tamamlanmadığı için henüz başvuru yapabiliyor peki o başvuru hazirandan sonra incelendiği taktirde bir sorun olur mu sonuçta 2 yıl dan önce bir sürede başvuru yapılmış oluyor bu konu çok kafamı karıştırdı şuan bi IELTS sınavım kaldı onu halledersem 1 aya başvurucam.

Ben de aynı soruyu sorcaktım. Bilgisi olan var mı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2019 1:07 am
Birciftkanguru
(@admin)
Üye Admin

@ersan0 @orkn93 

Mezun olunan tarihten itibaren 2 yıl içinde başvurunun yüklenmesi ve paranın ödenmesi gerekiyor. Başvurunun incelenme tarihi bundan bağımsız, aylar sonra da incelenebilir, sorun olmaz 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/01/2020 6:01 am
ibrahimkamalak
(@ibrahimkamalak)
New Member

@guney-south-ed-ltd

aile üyelerine ait kimlikler yüklenirken eski kimlikler de yeminli tercümana çevirtilip mi yükleniyor ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/01/2020 2:59 pm
ibrahimkamalak
(@ibrahimkamalak)
New Member

@guney-south-ed-ltd

form 80 part h’ deki
”Are you applying for a temporary visa ?” sorusunu 
subclass 476 için ”NO” olarak cevaplandırıyoruz değil mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/01/2020 10:52 pm
Birciftkanguru
(@admin)
Üye Admin
Gönderen: @ibrahimkamalak

@guney-south-ed-ltd

form 80 part h’ deki
”Are you applying for a temporary visa ?” sorusunu 
subclass 476 için ”NO” olarak cevaplandırıyoruz değil mi?

Merhaba, 476 gecici bir vize turu, evet olarak cevaplamalisiniz diye dusunuyorum. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/01/2020 1:57 am
Yuksel
(@yuksel)
New Member

Selamlar, yakın zamanda vize kabulü alan ya da 6 aydan uzun süredir bekleyen var mı? 26temmuzda başvurdum ve  status hala”received”.sanırım sitede gösterdiği gibi 15-17ay bekleme süresi var şu an 🙁

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/01/2020 1:27 am
Sayfa 2 / 5
Paylaş:

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
avustralya forum
sydney-jacaranda
%d blogcu bunu beğendi: